Сучасна українська жінка прагне виглядати доглянутою та стильною. Одним із важливих факторів краси для жінок є охайний манікюр. Тому послуги майстрів манікюру сьогодні мають великий попит. Майстер манікюру - не тільки популярна, але і досить шкідлива професія. У майстрів манікюру, які мають великий стаж роботи, доволі часто виникають проблеми зі здоров’ям. Адже сидяча і шкідлива робота провокує певні негативні наслідки. Які саме? Чи можна уникнути їх? Про це поговоримо далі.

Майстер манікюру

Шкідливі фактори роботи та методи боротьби з ними

Багатьом спеціалістам нігтьового сервісу доводиться приділяти багато часу роботі. У професійного майстра манікюру робочий день буквально розписаний по хвилинах. В середньому, за день спеціаліст нігтьового сервісу приймає до 5-7 клієнтів. І графік приймання клієнтів може бути розписаний на цілий місяць вперед. Це означає, що на відпочинок практично не залишається часу. Як наслідок, сидяча робота, взаємодія з лаками, гелями та іншою хімією, постійне спілкування з різними клієнтами призводить до проблем зі здоров’ям, емоційного навантаження. То як же майстру манікюру подбати про свою безпеку та безпеку клієнтів?

Розповсюджені захворювання майстрів манікюру та методи захисту 

Сучасний майстер манікюру кожного дня працює з хімічними речовинами - акрил, гель-лак, інше. В процесі нарощення нігтів спеціаліст вдихає пил, пари шкідливих речовин, що може призвести до виникнення серйозних проблем зі здоров’ям.  Тривалий щоденний контакт з хімічними речовинами може викликати такі захворювання, як алергічна реакція, контактний дерматит, астма. Слід згадати,  що Майстри манікюру працюють з нігтями та шкірою рук, тому ризикують й самі підхопити якесь захворювання від своїх клієнтів.

 

Як себе захистити? 

Майстер манікюру
Майстер манікюру

По-перше, в процесі роботи з акрилом та іншими матеріалами за засобами для нарощення нігтів, майстрові манікюру необхідно захищати органи дихання медичною маскою. Важливим також є використання нітрилових рукавичок, захисних окулярів та інших засобів індивідуального захисту.

По-друге, робоче місце спеціаліста нігтьового сервісу повинно бути стерильним. Поверхню стола необхідно обробляти антисептиками та мийними засобами після кожного клієнта. Провітрюйте кабінет один раз на годину по п'ять - десять хвилин. Робіть перерви між прийманням клієнтів та намагайтеся цей час проводити на свіжому повітрі. І, звісно, наприкінці робочого дня в кабінеті спеціаліста нігтьового сервісу повинно виконуватись вологе прибирання. Ці прості рекомендації дозволять уникнути розвитку багатьох захворювань з органами дихання та шкіри.

По-третє, стерилізація інструментів є найважливішим критерієм роботи майстра манікюру. Дотримання санітарних правил дозволяє уникнути багатьох проблем зі здоров’ям. Для кожного клієнта повинен бути стерильний інструмент. Якісна дезінфекція допоможе уникнути захворювання вірусними та грибковими інфекціями.

Істотно покращити стерильність та заощадити час роботи допоможе використання гігієнічних одноразових пилок та терок. Використовуйте якісний професійний інструмент. Ножиці, кусачки, лопатки, варто стерилізувати у спеціальних крафт пакетах. Головне - вивчити правила стерилізації та дотримуватись їх.

Стерилізація манікюрного інструменту
Стерилізація манікюрного інструменту

В процесі своєї роботи майстер манікюру доволі серйозно навантажує органи зору. Спеціаліст працює з дрібними матеріалами, приділяє увагу найменшим деталям, аби його робота виглядала досконало. При обпилюванні нігтьової пластини пил від нігтів може пошкодити слизову оболонку очей. Щоб уникнути цієї неприємної ситуації, ми радимо майстрам манікюру використовувати у своїй роботі захисні окуляри. Щоб зменшити навантаження на органи зору, подбайте про якісне освітлення робочого місця. І, звісно, якщо у вас вже з'явилися симптоми погіршення зору, то обов’язково зверніться до лікаря.

 

Ще одним розповсюдженим захворюванням майстрів нігтьового сервісу є остеохондроз. Через сидячу роботу активність хребта, суглобів та судин знижується. В результаті цього багатьом майстрам манікюру знайомий біль в хребті та попереку. Захистити себе від навантаження на хребет допоможе профілактична гімнастика. Не лінуйтесь після роботи з клієнтом встати з робочого місця та зробити декілька нескладних рухів - нахили зі сторони в сторону, присідання. Всього п’ять хвилин рухливої гімнастики забезпечить здоров’я спини та попереку. Також уникнути навантаження допомагають заняття спортом та правильне харчування.

Доволі часто майстри манікюру скаржаться на біль в кистях. Це пояснюється тим, що при тривалій роботі спеціаліст нігтьового сервісу провокує доволі серйозне навантаження на кисті. Як наслідок, виникає біль у пальцях та зап’ясті, оніміння кінцівок. Уникнути цих проблем не складно, якщо слідкувати за правильною поставою тіла та положенням рук. Не допускайте, щоб ваші кисті при роботі знаходилися у підвищеному стані. Це провокує велике навантаження на руки. Крім того, в процесі сидячої роботи положення тіла повинно бути таким - стопи щільно прилягають до поверхні підлоги, плечі та спина прямі та розслаблені. Забезпечте своє робоче місце зручним кріслом з ортопедичними властивостями. Це значно зменшить навантаження на кістки рук та хребет.

Емоційне вигорання - найпоширеніша проблема майстрів нігтьового сервісу. Наплив клієнтів, одноманітність процесу роботи, психологічне навантаження - фактори, які негативно впливають на емоційний стан майстра манікюру. Якщо ви відчуваєте апатію, стрес та втому - краще взяти вихідний та провести перезавантаження самого себе. Прогулянки на свіжому повітрі, тривалий сон, пасивний відпочинок дозволить вам якісно перезавантажитись і з новими силами та в гарному настрої братися до роботи. Не варто нехтувати цими порадами, адже емоційне вигорання може призвести до тривалої депресії й серйозних проблем зі здоров’ям.

Дотримуючись наших рекомендацій ви не тільки уникнете багатьох проблем зі здоров’ям, але і можете створити для себе і своїх клієнтів гарне та безпечне робоче місце. Нехай ваша праця приносить вам гарний прибуток та задоволення. Бажаємо вам здоров’я!

 


Манікюрний салон Olga Nails

Манікюрний салон Olga Nails

Новака, 27
Ужгород, Закарпаття 88000

Пн. : 8am - 5pm
Вт. : 8am - 5pm
Ср. : 8am - 5pm
Чт. : 8am - 5pm
Пт. : 8am - 5pm
Телефон
+38 (050) 884-80-25

Приєднуйтесь до нас